Zmysłownia Centrum Terapii w Warszawie

Irmina Bartołd

Psycholog

Psycholog dziecięcy z ponad 12 letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i ich rodzinami.

 

Absolwentka 5-letnich studiów magisterskich na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego – specjalizacja „Psychologia kliniczna dziecka”. W ramach specjalizacji odbyła roczny staż w Ośrodku Terapeutycznym dla Dzieci przy Wydziale Psychologii oraz staż w Zakładzie Psychiatrii IP-CZD gdzie współprowadziła grupę terapeutyczną dla dzieci z ADHD.  Przez wiele lat pracowała  w Poradni dla Dzieci z Autyzmem a następnie Poradni Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży w Instytucie „Pomnik Centrum Zdrowia  Dziecka” w Warszawie. Prowadzi terapię indywidualną i grupową dla dzieci z trudnościami rozwojowymi a także konsultacje dla rodziców.  

 

W pracy z dziećmi najważniejsze jest dla mnie podejście oparte na szacunku i akceptacji. Każde dziecko ma swoją indywidualną drogę rozwoju  i indywidualne potrzeby, które staram się uwzględnić planując terapię.  Niezbędna jest dla mnie współpraca z rodzicami podczas której staram się pokazywać w jaki sposób mogą oni wspierać swoje dziecko oraz pokazywać moc płynącą z bliskiej relacji z dzieckiem, którą w terapii i w codziennym życiu postrzegam jako podstawę do rozwoju. 

 

W życiu prywatnym lubię odpoczywać jeżdżąc na rowerowe wyprawy, żagle i spędzać czas z moją rodziną. 

Ukończone szkolenia:

 

 • Rodzina na rozstajach. Jak wspierać dzieci i dorosłych w sytuacji rozwodu, separacji, rozstania.  Bliskie Miejsce, EDU.
 • Szkolenie Skala Inteligencji Stanford-Binet 5 – prowadzący dr Bartosz Radtke Stowarzyszenie Edukacji Bez Granic, Warszawa
 • Samoświadomość – podstawa motywacji każdego człowieka – prowadzący Aleksandra Oszczęda, Dorota Kawecka, Fundacja Prodeste. Warszawa.
 • “Skuteczne kroki, by z autyzmem żyło się łatwiej… – wprowadzenie do pracy z dzieckiem metodą RDI®” szkolenie prowadzone przez Marię Jędral. Warszawa, Przystań Szkraba.
 • Szkolenie “Alternatywne i wspomagające sposoby porozumiewania się osób niemówiących (AAC)” prowadzone przez Alinę Smyczek. Warszawa.
 • 30 godzinny kurs „Seksualność osób niepełnosprawnych”. Stowarzyszenie Tęcza. Warszawa
 • Kurs “Terapia ręki I i II stopnia”. Centrum szkoleniowe Soyer. Warszawa
 • Być mamą 30-godzinne szkolenia dla profesjonalistów, którzy pracują z matkami małych dzieci (od 0 do 1. roku życia), wspierając je w odnajdywaniu się w nowej roli życiowej i podnoszeniu umiejętności rodzicielskich i wychowawczych . Organizowane przez Fundację Dzieci Niczyje
 • MAKATON – Poziom drugi, szkolenie zaawansowane. Kurs prowadzony przez dr Bogusławę Kaczmarek, Program Rozwoju Komunikacji Makaton. Uzyskany certyfikat uprawniający do stosowania znaków Makaton w terapii osób z trudnościami w porozumiewaniu się.
 • MAKATON – Poziom pierwszy, szkolenie podstawowe. Kurs prowadzony przez dr Bogusławę Kaczmarek, Program Rozwoju Komunikacji Makaton. Uzyskany certyfikat uprawniający do stosowania znaków Makaton w terapii osób z trudnościami w porozumiewaniu się.
 • Kurs Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne prowadzony przez prof. dr hab. Martę Bogdanowicz – poziom I, Gdańsk
 • 34 godzinny kurs Dramy I stopnia dla nauczycieli, pedagogów i wychowawców organizowany prze Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ, Warszawa
 • Szkolenie teoretyczne i warsztaty dotyczące diagnozy, metod terapii i edukacji dzieci z autyzmem oraz współpracy z ich rodzicami organizowane przez Centrum Terapii Sotis, Warszawa
 •  

Jak może Ci pomóc Irmina:

Terapia psychologiczna dzieci

Terapia psychologiczna dzieci

Umówienie wizyt: Fizjoterapia / Logopedia / Masaż

Umówienie wizyt: Integracja Sensoryczna

Godziny pracy recepcji: poniedziałek – piątek 9:00 – 17:00
Więcej informacji w zakładkach Kontakt i Pierwsza wizyta.