Zmysłownia Centrum Terapii w Warszawie

Nasze usługi

Terapia czaszkowo-krzyżowa (TCK) niemowlęta / dzieci / dorośli

Metoda opiera się na rozluźnianiu poszczególnych partii ciała.
 
W naszym rdzeniu kręgowym krąży płyn w tubie rdzenia kręgowego i ona ma swój prąd jak rzeka. Tak jak nasze serce jest pompą i tłoczy krew, tak w rdzeniu płyn krąży przez cały czas. Sytuacje traumatyczne lub stres powodują zaburzenia przepływu tego płynu i to w konsekwencji wpływa na dezorganizacje i brak harmonii na różnych poziomach naszego ciała. Terapeuta uczy się wyczuwać rytm i stosując bardzo delikatne techniki manualne przywraca prawidłowy rytm płynu w tych miejscach ciała, gdzie jest zaburzony, co w efekcie przywraca równowagę funkcjonowania wszystkich narządów i stymuluje nasz układ immunologiczny do naturalnych procesów samoleczenia.

W jakich dolegliwościach może pomóc terapia czaszkowo-krzyżowa:

– TCK na wpływ na układ nerwowy, mięśniowo- kostny, krążenia, limfatyczny, endokrynny, oddechowy. Terapia czaszkowa uczy pacjentów dialogowania z własnym ciałem. Uczy słuchać tego co chce powiedzieć nam nasze ciało.

 

– Im delikatniejszy dotyk, tym lepsze efekty zdrowienia organizmu. Terapeuta dotyka ciała pacjenta, pracuje na systemie powięzi, czyli tej struktury, której zadaniem jest ochrona mięśni i narządów wewnętrznych. Ta oplatająca całe ciało siatka utrzymuje jego strukturalną jedność, pomaga mu i chroni je zachowując się podczas poruszania jak elastyczny zderzak. Spełnia ważną funkcję immunologiczną chroniąc ciało przed drobnoustrojami chorobotwórczymi i infekcjami, a przy uszkodzeniach tkanki tworzy podstawę dla procesów jej zdrowienia.

 

Seans terapeutyczny, trwający około godziny, jest delikatną manipulacją organizmu, polegającą na równoważeniu płynu mózgowo-rdzeniowego. Swoim zakresem obejmuje czaszkę, kość krzyżową, kręgosłup, całą tkankę łączną, zgodnie z zasadą, że nasze ciało jest jednością podlegającą szeregowi współzależności. Terapeuta równoważy napięcia w przepływie płynu mózgowo-rdzeniowego, uruchamia naturalne, pierwotne umiejętności samoregulacji. Dzięki temu układy: nerwowy i krążenia zaczynają funkcjonować bez zarzutu, powracają naturalne, uzdrawiające siły organizmu.

Kto może Ci pomóc?

Umów się do specjalistek:

Umówienie wizyt: Fizjoterapia / Logopedia / Masaż

Umówienie wizyt: Integracja Sensoryczna

Godziny pracy recepcji: poniedziałek – piątek 9:00 – 17:00
Więcej informacji w zakładkach Kontakt i Pierwsza wizyta.